مخاطرات خرید لوازم آرایشی و بهداشتی

1397/7/14 0:0
شما برای خرید لوازم آرایشی کجا می روید ؟
داروخانه ها ؟
فروشگاههای عرضه کننده لوازم آرایشی و بهداشتی ؟
شاید هم می روید بساط دست فروش ها و با قیمت کمتر چند قلم از محصولات آرایشی و بهداشتی را می خرید و می برید خانه .... به هر حال اگر اهل استفاده از لوازم آرایش در منزل هستید ، بد نیست اصول خرید این محصولات را یاد بگیرید .

خیلی از بانوان طرفدار لوازم آرایشی هستند که روی پوست آن ها ماندگاری طولانی تری داشته باشند که البته فروشندگان هم با توجه به این نیاز ، محصولات خود را تحت عنوان ، رژ لب 24 ساعته و یا کرم پودر گریم به مشتریان عرضه می کنند . بد نیست بدانید مواد آرایشی که دارای ماندگاری طولانی تری هستند حاوی درصد بالایی سرب هستند زیرا این فلز تاثیر زیادی در باقی ماندن پارافین و رنگ های صورت روی پوست دارد .هر چه قدر سرب در این محصولات آرایشی بیشتر باشد ماندگاری این محصولات روی پوست هم طولانی تر خواهد بود .

توصیه کاربردی

برای اینکه بفهمید لوازم آرایشی که قصد خرید  آن را دارید حاوی سرب است یا نه ، می توانید از آزمایش بسیار ساده ای استفاده کنید مقداری از رژ لبتان را روی دست تان بمالید با یک انگشتر طلا روی آن را خراش دهید .اگر رنگ آن به مشکی تغییر یافت مطمئن باشید که آن محصول دارای درصد بالایی از سرب است .بد نیست بدانید لوازم آرایشی معتبر که مواد مصرف شده در تولید آن روی برچسب شان ذکر شده است .سرب نداردو وزارت بهداشت نیز برای لوازم آرایشی بهداشتی که حاوی سرب باشند برچسب فارسی تائید شده صادر نمی کند .

بی توجهی به تاریخ مصرف و همچنین خرید محصول تقلبی به جای اصل 

برای اینکه دچار چنین مشکلاتی نشوید اول لوازم آرایشی معتبر را انتخاب کنید و پس از برچسب وزارت بهداشت و پلمپ بودن آن محصول مطمئن شوید چندی است که شما برچسب های سفید رنگی با نوشته های سیاه رنگ را روی محصولات آرایشی می بینید . بر اساس ماده 11 قانون مواد خوراکی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی باید روی تمام اقلام خارجی بر چسب فارسی نویسی شامل نام محصول ، نام تجاری اقلام خارجی ، تاریخ تولید ، تاریخ انقضا ، شماره مجوز ورود از بهداشت و نام شرکت وارد کننده درج شده باشد دقت کنید شماره ثبت ، شماره بهره برداری و بارکد به هیچ عنوان نشانه مجوز تولید بهداشتی نیست و مواد آرایشی باید دارای پروانه ساخت یا مجوز رسمیورود از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی باشند . بد نیست بدانید مندرجات وزارت بهداشت روی مواد وارداتی به سه شکل برچسب ، مهر یا به صورت فارسی نویس روی بر چسب اصلی ظرف است که نوع آخر ، بهترین نوع ممکن برای غیر تقلبی بودن آن محصولات است . 


تاریخ بروز رسانی:   16 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >