رئیس سازمان غذا و دارو خبر در خصوص عدم مصرف محصولات پروتئینی به ویژه سوسیس و کالباس را تکذیب نمود

تاریخ نامه: 29 بهمن 1391
شماره نامه:
 
پیامها  |   

 

 

بنا به اظهارات سرپرست روابط عمومی سازمان غذا ودارو اخیرآ بعضی از رسانه ها به ویژه روزنامه جام جم و خبرگزاری ها مطلبی رادر خصوص عدم مصرف محصولات پروتئینی به ویژه سوسیس وکالباس از قول ریاست محترم سازمان غذا ودارو منتشر نموده اند که آقای دکتر شیبانی شدیداً آن راتکذیب نموده اند. ایشان ضمن تکذیب تاکید نموده اند موضوع عدم مصرف محصولات تقلبی وبدون مجوز درخصوص تمام محصولات غذایی مصداق داشته و سوسیس و کالباس نیز از این امر مستثنی نمیباشند ومردم عزیزمان باید به این نکته توجه نمایند. ایشان ضمن تشکر از زحمات خبرنگاران محترم از نحوه اطلاع رسانی و نقل قولهای بعضی از رسانه ها انتقاد کردند و گفتند مسئولیت خبرنگاران آگاهی دادن به مردم در مورد هشدارهای بهداشتی میباشد وتوقع داریم که این امر به نحو احسن انجام پذیرد . سرپرست روابط عمومی سازمان غذا ودارو اظهار داشتند جوابیه رسانه ها در خصوص این موضوع نیز ارسال شده و توقع داریم در اسرع وقت طبق ماده 23 قانون مطبوعات در همان صفحه درج گردد.

 
متن جوابیه ارسالی به شرح زیر میباشد:
       در پاسخ به مندرجات کذب بعضی از خبرگزاریها و روزنامه جام جم مورخ 28/9/90 درخصوص مصرف محصولات پروتئینی بویژه سوسیس و کالباس که باعث تشویش اذهان عمومی گردیده توضیحات زیر به استحضار میرسد. خواهشمند است جهت تنویر افکار عمومی و طبق ماده 23 قانون مطبوعات ضمن اعلان مراتب به رسانه های جمعی نسبت به درج آن در سایت وب دا دستور لازم را صادر فرمائید.
  1. در تاریخهای ذکر شده ، رئیس سازمان غذا و دار و هیچ مصاحبه ای نکرده اند.
  2. فرآورده های پروتئینی همانند سوسیس و کالباس تولید شده در صنایع غذایی و کارخانه های تحت نظارت سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت ، دارای پروانه ساخت ایمن و سالم می باشند و سازمان علاوه بر نظارت برتولید در سطح عرضه نیز نظارت مستمر دارد، از جمله می توان به طرح PMS سازمان غذا و دارو و بازرسی های بازرسان وزارت بازرگانی اشاره نمود که محصولات پروتئینی نیز از این موضوع مستثنی نیستند.
  3. استفاده از MDM (گوشت جداسازی شده به روش مکانیکی از استخوان) در شرایط بهداشتی و تحت نظارت بهداشتی ، مورد تائید کلیه سازمانهای بهداشتی دنیا از جمله ایران می باشد.
  4. استفاده بیش از اندازه و خارج از توصیه متخصصین تغذیه ازسوسیس و کالباس، همانند سایر مواد غذایی را هیچ کس توصیه نمی کند.
  5. با توجه به الگوی شهری و ماشینی و گسترش بیماریهای غیرواگیر همانند قلبی و عروقی، دیابت و ........ کلیه متخصصان استفاده از فست فودها را محدود نموده و یا توصیه نمی نمایند.
  6. کلیه مردم و شهروندان عزیر باید در هنگام خرید محصولات غذایی به پروانه و مجوزهای بهداشتی سازمان غذا و دارو دقت نموده و از مصرف محصولات غذایی متفرقه و مجهول که معمولا در کارگاههای غیر مجاز تولید می شوند پرهیز نمایند.


کلمات کلیدی:
سوسیس     کالباس     پروتئینی    

تاریخ بروز رسانی:   29 بهمن 1391

تعداد بازدید:   ۱
     
 

موارد مرتبط


ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >